ŽB Morava Dalov

01.06.2010, Michal Besta

Pod heslem pořadatelů „Je zbytečné jezdit na závody do Skandinávie“ se uskutečnily o víkendu 29.-30.5.2010 Béčka v okolí obce Dalov (poblíž Šternberka). Prostor závodu byl vskutku náročný, vždyť v roce 2008 se zde běželo MS.

Sobotní klasika se nesla v duchu naskoč na správnou cestu a ta tě dovede ke kontrole. Odvážnější a zkušenější závodníci, kteří si to rubali přímo pod čarou, museli ale počítat s náročnější dohledávkou ve spleti nejrůznějších cest a porostů.
Na nedělní krátké trati nám pořadatel hned ze startu připravil plaveckou, bahenní vložku v dosti nepřehledném hustníku. V polovině závodu byla připravena divácká kontrola, ze které se šlo do čistého, rychle průběžného lesa. A protože déšť si na nedělním závodě vybral svou daň (prší už třetí týden), tak závěrečné metry do cíle, po rozbahněné louce, už patřili jenom mistrům (Prestižní závod sběrka-cíl vyhrál Boris za 35s. Pod 40s sekund se dostal už jenom Bestík).
Na mety nejvyšší dosáhli v sobotu: 3. místo v D16B Radka S.; 2. místo V D18B Alena Š; 2. místo v D35B Pavla S.; 3. místo v D50B Renata Ř; 2. místo v H18B Boris N. a 1. místo v H21B Michal Besta.
V neděli na bednu se dostali: 1. místo v D16B Radka S.; 3. místo v D35B Pavla S.; 1. místo Filip H. a 2. místo Boris N. v H18B; 1. místo v H21B Michal Besta.