Archív pro kategorii ‘Atletika’

Opavská míle

Středa, Září 9th, 2015

IMG_0068Na letošní Opavské míli jsme byli vidět. Členové našeho oddílu se umístili takto: Kuba Holuša, Matěj Borunský a Mirek Hadač vyhráli. Klára Čechová a Jan Jelínek byli druzí a Bára Holasová a Tomáš Kovalčík byli třetí. Výsledky.

(Pokračování textu…)

Jakub Holuša a jeho „Victory Day“

Neděle, Březen 8th, 2015

holZapomeňte na výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908 (někdo zná spíše jako tzv. „MDŽ“).

Ode dneška si 8. březen budeme připomínat jako Den Vítězství Jakuba na halovém Mistrovství Evropy v Praze v dechberoucím závodě na 1500m. Holub v závěru skutečně letěl (jinak to není možné!), do cíle doběhl v osobním rekordu 3:37,68 minuty, což samozřejmě znamená rekord našeho klubu, obce Zlatníky, rekord okresu Opavy, celého Rakouského Slezska a koneckonců i České republiky!

Blaho Přejeme Jakube!

Výsledky Vánočního běhu

Čtvrtek, Prosinec 22nd, 2011

K dispozici jsou výsledky Vánočního běhu 2011

MČR v atletice

Úterý, Březen 1st, 2011

V pražské Stromovce se na konci února konal halový šampionát v atletice a náš klub zde měl 2 zástupce. Na 1500m se na start postavil Honza Sýkora a obhajoval své lonské 4. místo ( a to jeho nástup na závod neohrozila ani viroza, která Honzu skolila týden před jeho závodem). Honza začal závod ze zadních pozic, ale postupně se během závodu propracoval až na čelo a nabídku na boj o medaile přijal všemi deseti. Na konec ve finiši vybojoval skvělé 3. místo. Další náš závodník byl Marek Schuster v závodě na 3000m, tomu se tak jako Honzovi zase úplně nedařilo, ale 7. místo se považuje také za úspěch. Za zmínku také stojí vynikající výkon dalšího známého orientáka. Třinecký Viktor Gazda se na závodě 3000m stal novým českým mistrem republiky a aby toho nebylo málo, přidal další kov na 1500m o místo před Honzou, tedy na druhém místě. Orientační běžci tedy zase za sebou zanechali stopy i na atletickém oválu

Vánoční běh – propozice 37. ročník

Čtvrtek, Prosinec 9th, 2010

19.12.2010 pořádá POBO 37. ročník Vánočního běhu v Opavě. Propozice jsou zde.

F10

Pondělí, Listopad 8th, 2010

SCM Moravskoslezského kraje plánovalo zorganizovat minisoustředění členů SCM-ka, zahájeného účastí na jubilejním 25. ročníku Hornické desítky ve Frýdku Místku, přesun do Komorní Lhotky, v neděli pak věhlasná sauna celá ve dřevě s venkovním bazénem tamtéž. (Pokračování textu…)

Světový rekord na 5000m v Opavě

Středa, Říjen 6th, 2010

při příležitosti 30 let výročí rekordu J. Sýkory na 5000 m se v Opavě běžel pokus o jeho překonání, na startu se sešla elita a padaly rekordy nejen české ale i světové!!!
1. Doležal, Uvízl, Skyva, ….. 12:22 ……. světový rekord
2. Sýkora, Holuša, Němec …. 12:56 ….. evropský a český rekord
3. Schuster, Hadač, ….. 13:07 …….. český rekord

Zlatá tretra

Pátek, Květen 28th, 2010

Ve čtvrtek měl náš oddíl dvojnásobné zastoupení na velmi prestižním atletickém podniku Zlatá tretra 2010. Honza Sýkora i Kuba Holuša si zlepšili své osobní rekordy a Kuba přidal nominaci na ME v Barceloně.

Atletický limit na 5000m

Středa, Květen 26th, 2010

Ve středu 25.5.2010 běželi Marek, Filip a Boris test na 5000 metrů na tartanu v Opavě. Aktuální limity 16:45 na MS juniorů a 17:00 na ME dorostu naši borci splnili s přehledem a udělali tak první nezbytný krok pro případnou nominaci na tyto vrcholné akce. Časy: Marek 16:33,1, Filip 16:39,7, Boris 16:46,7.