F10

08.11.2010, Michal Besta

SCM Moravskoslezského kraje plánovalo zorganizovat minisoustředění členů SCM-ka, zahájeného účastí na jubilejním 25. ročníku Hornické desítky ve Frýdku Místku, přesun do Komorní Lhotky, v neděli pak věhlasná sauna celá ve dřevě s venkovním bazénem tamtéž.

Jo, pojedu taky, řekl jsem si, Hornickou 10 jsem běžel naposledy před 7 lety a v sauně Ligotce Komorowej jsem taky už dlouho nebyl. Soustředění SCM se nakonec nekonalo, Hornická 10 však zůstala a – dle vyjádření pořadatelů závod předčil všechna očekávání.

• Mistryně světa Jarmila Kratochvílová poslala do závodu 709 dětí
  • V Běhu pro zdraví vyrazilo na kilometrový okruh 563 účastníků
  • V 15 hodin vyrazilo 504 běžců na 10 km a 167 běžců na Kondiční běh 3333 m
  • Celkový počet aktivních účastníků dosáhl neuvěřitelných 1943!!
  • vítěz desítky maďar Losylo Toth se nedostal pod 30 minut (půlka tratě měla protivítr, že by to bylo tím?)
  • několikanásobný vítěz Milan Kocourek z Kroměříže byl až druhý
  • třinecký pan učitel Rostislav Kolich (např. maraton v Novém Jorku v roce 1994 – 40. místo) neběžel, BO ho bolí stehno
  • Argi porazil Viktora (o 28 vteřin), David Procházka porazil Argiho (10 vteřin)
  • Marek prej „vytuhl“ na sedmém kilometru a zůstal za Losylem o celých 6 minut 1 vteřinu
  • Martin zůstal vzadu ještě kousek dál, dostal naděleno minut 8, vteřin 25
  • Desítku běžely i třinecké dívky, Sára porazila Štěpku (ta měla hodně starostí s návštěvou), Barča běžela pouze 1 x 3,3 km okruh
  • Desítku si dal za 62 minut i jeden 82letý pán. Já pana Františka viděl na závěrečném, opravdu si to užíval. Rád bych byl jednou jako on, proto mě prosím přijďte v roce 2047 na Hornickou 10 povzbudit.