Archív pro kategorii ‘Soustředění’

Alicante

Sobota, Prosinec 3rd, 2016

9518 účastníků absolvovalo celkem 13. kvalitních mapových tréninků v různých terénech (s důrazem na vrstevnice a práci s buzolou). Poprvé jsme na rozsáhlejší soustředění vyrazili letecky (za teplem). Otužilejší (větší polovina) pak vyzkoušeli teplotu moře a dovádění ve vlnách. Téměř každý večer jsme využívali místní regeneraci (bazén, rege, sauna). Zázemím pro nás byl camping Marjal (Guardamar), který mimochodem byl téměř plný. Fotky. Fotky LV.
Malá rekapitulace  absolvvaných tréninků (5 tréninků bylo na SI, ostatní byly s lampiony…… stavěči si celkem mákli 🙂 …. Hlavně Filip, který musel často úspěšně vybíhat pár minut před ostatními a stavět, okruhy pak spolehlivě stavěl Mirek a LV.: (Pokračování textu…)

Tatry

Neděle, Listopad 6th, 2016

titulDne 27.10. 2016 jsme se vydali na soustředění do Vysokých Tater. Cesta nám začínala v Ostravě, kde jsme nastoupili do vlaku, který nás zavezl až na Slovensko do Popradu, kde jsme museli zrychleným přestupem nasednout do električky,  a ta nás zavezla k místu našeho pobytu, což byl Nový Smokovec – penzion Reitmayer. Ubytovali jsme se a na přivítanou nám kuchařky uvařily fazolovou polévku ,  abychom měli nějaký ten tryskový pohon na další den. Foto 1, Foto 2. (Pokračování textu…)

Tábor Ochoz u Konice

Úterý, Srpen 30th, 2016
DSCN7176DSCN7079Ve dnech 20.-26. 8. jsme se spolu s dalšími dětmi z AOP zúčastnili tábora u Ochozu u Konice. V kempu byli jak zkušenější orientační běžci, tak lidé, kteří OB zkoušeli poprvé.Každý den jsme absolvovali tréninky orientačního běhu s různým zaměřením, jako např. paměťák, scorelauf, okruhy…., ale také jiné aktivity, při kterých jsme zkoušeli komunikovat morseovkou, vázání uzlů, odměřování vzdálenosti, různé chemické pokusy, správně se pohybovat v lese nebo i hrát na africké bubny. Jako na každém táboře také nechybělo bodování, táborové hry či táborák. Tímto článkem bych chtěla za všechny poděkovat Martině Gallo i ostatním vedoucím za skvělý tábor. Budeme se těšit příští rok.  (Anna K.) (Pokračování textu…)

Švédsko soustředění 1.-10.8.

Pátek, Srpen 12th, 2016

chata

4buzola13 závodníků se zůčastnilo atraktivního soustředění ve Švédsku nedaleko Jönköpingu. Jako zázemí sloužila chata klubu JOK (podobná naší nové, členové Bestík a Lucka) s kompletním vybavením, až po saunu. Odjížděli jsme 31.7. z Opavy třemi auty (řidiči Filip, Tomáš Č, Mirek), pak trajektem ze Sassnitz ve 23:00 Zpět pak trajektem v 18:00 hod. z Trelleborgu. Trajekt jel 4,5 hodiny a byl plně obsazen (minimum místa pro spaní). Fotky ze soustředění (fotil Tomino).
Závěr soustředění: Buzola-Buzola-Buzola

(Pokračování textu…)

Soustředění Velikonoce

Neděle, Březen 27th, 2016

IMG_2572Třídenní závody, tréninky, výsledky okruhy,  výsledky sprintvýsledky vrstevnicemezičasy okruhymezičasy vrstevnicevýsledky krátkámezičasy krátká. Mapy z tréninků, fotky od LV ….

 

(Pokračování textu…)

Zimní soustředění

Čtvrtek, Únor 18th, 2016

titul titul2

Středa, Čtvrtek:
Soustředění zahájeno!

Středa odpoledne příjezd a ubytování, večer příprava lyží, kontrola materiálu, rozdělení účastníků do věkových i výkonnostních skupin, nejmenší Pioneers, zkušenější a starší Juniors a nejstarší DospěláciBudíček v 7:00 čtvrthodiny později již u Horské služby na rozcvičce (viz foto), dopolední i odpolední dvouhodinovku na mokrém sněhu zvládli všichni, sníh s deštěm se nám mění na sněžení a má být do neděle pod nulou. Večer první přednáška o technice běhu na lyžích a mazání (Martin). (Pokračování textu…)

Silvestrovské soustředění

Středa, Prosinec 30th, 2015

IMG_0878_11DSCN5560trate slunecnaTak jako obvykle vánoční/silvestrovské soustředění dětí, rodičů a přátel OB se uskutečnilo na Chatě Slunečná na Nové Vsi. (Pokračování textu…)

Karst Cup

Neděle, Srpen 30th, 2015

i6m1Úspěšně jsme absolvovali soustředění v rámci Karst Cupu (Silica). 9 našich závodníků dosáhlo v náročných terénech na medailová umístění, výsledky. V rámci mapových tréninků jsme pak ještě navštívili některé místní jeskyně (Silická Ladnica a Krásnohorská jeskyně). (Pokračování textu…)

Velikonoční soustředění Račí Údolí

Pondělí, Duben 6th, 2015

41 23Úspěšně jsme absolvovali 6 tréninků na nových mapách v okolí Vidnavy, Černé vody a Javorníku. Na 57, především mladých sportovců čekaly kvalitní výukové tréninky a přednášky. Veškeré výsledky vnímejte jen orientačně a k osobní analýze.
Pátek: Noční v oklí chaty na mapě od LV. Většinou každý absolvoval oba připravené okruhy. A, Bresultssplits
Sobota dopoledne: Krátká trať na nové mapě z dílny Lenhart-Cigoš, stavěl Luděk. ABCNresultssplits
Sobota odpoledne: Krátká trať na stejné mapě, ale bez cest ve středním tempu procvičila hlavní téma soustředění: důsledná práce s buzolou. Stavěl Luděk. ABCresultssplits
Neděle ráno: Kombotech (výseče, had, vrstevnicovka) byl zaměřen na udržení přesného směru, na důsledné mapování v omezeném koridoru a na čtení vrstevnic. Stavěl Mirek. ABCresultssplits
Neděle odpoledne: Sprint, dvě kola lesního sprintu v krásném terénu se zaměřením na přesné odběhy od kontroly s maximálním využívání buzoly. Stavěl Kove. AB, malíresultssplits
Pondělí dopoledne: Stavěč – Sběrač prověřil získané dovednosti během soustředění především v precizním náběhu na objekt bez lampionu. A1A2B1B2Deti 1Deti 2
Souhrn přednášek, nutno však chápat v kontextu s výkladem při projekci.

Mapové soustředění (5.) 6.-7.3.

Pondělí, Březen 2nd, 2015

tyrsakKrátká výsledkymezičasyABC
Klasika výsledky, mezičasyABCrozbor
NOB výsledky,  mezičasy (na časy nahlížejte jen pracovně, nikdo nezávodil, ale učil se !) A, BC. 15 účastníku na nočním, zkušenější (dospělí) běželi za rozvíjejícími se mladšími. Buzola,  udržení směru a první 3 kroky se skloňovalo ve všech pádech. Učili jsme se kontrolovat běh s mapou.
Maximální důraz na práci s buzolou !!
1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 1415

 

 

 

Pokyny pro soustředění. Přednáška před soustředěním (PDF, 4 MB) … pozor, bez výkladu může být místy zavádějící. Poděkování patří Slezanu Opava za poskutnutí šatny a přednášecí místnosti a Sokolu Opava za poskytnutí dráhy. Čtvrtečního tréninku na Tyršově st. se zúčastnilo 17 závodníků 🙂
PokynyNezapomeňte nahlásit účast do středy 24:00 hod. Přednáška (Opava), NOB (Hertice), Klasika (LA), Krátká (Hájenka). Všechny tréninky se běží na sadě SI, vyhodnocení bude formou prezentace na www. Používejte hodinky s GPS a zašlete záznam. Čtvrtečního tréninku na Tyršově st. se zúčastnilo 17 závodníků 🙂 Určeno pro Všechny TS a orientační běžce v okolí.