M ČR Krátká 2012, Rusava

21.06.2012, Michal Besta

O víkendu 9-10.6. se uskutečnil závěr domácí jarní sezony, a to M ČR na krátké trati. Scénář jako vždy, v sobotu nás čekalo semifinále, kde se bojovalo o postupového místa do nedělního finále. Závody pořádali Zlínáci a jak se už stalo zvykem, zase „lelo jak z konve“. Naštěstí se to legendárním závodům na Všemině nevyrovnalo. Zlíňákům však pořádání klapalo, takže celkový dojem nám zkazilo snad jenom to počasí. Závodilo ve velmi typickém „beskydském“ lese, který měl navíc na svých kopcích spoustu kamenů, takže to bylo místy orientačně dost náročné.

V sobotu startovali na začátku účastníci mistrovských kategorií. Největší zastoupení bylo v juniorech a ze 4 našich kluků se do finále dostali 3, a to Robo, Filip a Marek. Vojtovi to jako v předchozích letech na krátké zase uteklo jenom o kousek. V mužích se z posledního místa do finále dostal Košík (klikni na foto), čímž potvrdil svou skvělou letošní formu. Milým překvapením byl postup Radky Svobodové a to dokonce z 3. místa. Ve veteránech doběhli ve svých kategoriích na prvním místě LV a Peter Barcík. N druhém místě pak Pavla Sedlářová, na 3. místě Mirek a 4 místo pro Renču Barcíkovou. Naše nejmladší naděje šly pouze v kategoriích T, tam na 3. místě skončil Tomino Valík a 14. byl Jirka Kostka.

V neděli nás čekal stejný les, ale jiný prostor, no a tím pádem jiný kopec, ale s podobnými kameny jako v sobotu. Jako první do lesa vyběhli vetoši a nevedli si špatně. Stejně jako v sobotu si doběhl pro vítězství Peter Barcík a pro bronz Mirek. Těsně medaile unikla LVčkovi a Pavle Sedlářové, když oboum chybělo na medaili pouhá minuta. Po vetoších se do lesa vydaly mistrovské kategorie a v juniorech byl očekáván medailový nával. Bohužel se ale klukům vůbec nedařilo. V H20 Filipovi chyběly na bronz pouhé 2 sekundy a tak skončil na nepopulárním 4. místě, kde nejlepšího času v juniorech sice dosáhl Marek, jenže, málo platné, s jednou špatnou kontrolou byl diskvalifikován. Robo doběhl na 10. místě. Radka svůj velký úspěch ze soboty nezopakovala a skončila na 14. místě, i přesto k ní míří pochvala. Poslední zástupce ve finále A byl Košík a to na hezkém 23. místě, vypráskal pár mladých orientáků a tak musí být spokojený.

Jarní domácí sezona roku 2012 je u konce. Vy ale můžete držet palce našim juniorům (Filip a Marek za ČR, a Robo pak za SR), pro které ještě sezona neskončila a čeká je vrchol na JMS v Košicích a to od 8.7. do 14.7.

Teď je důležité se dobře připravit na podzim sezony, ať je zase o čem psát a děkujem všem za předvedené výkony.

Zapsal Marek Schuster (publikoval jeho otec, BO Marek někde ztratil přístup, pokud to čte taky Bestík, žádám o přeposlání …)