7. a 8. září 2013 – Vítězný Flinch ve sprintu a také dvojí štafety

12.09.2013, Michal Besta

Podzimní sezona nám odstartovala štafetovým víkendem (s tradičním vloženým sprintem) pořádaný oddílem Spartak Rychnov nad Kněžnou.

V sobotu dopoledne se běžely štafety na louce nedaleko Vamberka. Na startu mělo AOP 3 štafety v H21 a 1 štafetu v D21 (ovšem bez našich mladších žáků či dorostenců).

Na prvním babském úseku výborně rozběhla Iva Košice, která jen s minimální ztrátou předávala Lucii okolo desítky. Lucka běžela hezky (jak jinak, že) a solidním výkonem podržela štafetu na úrovni 12. místa, a na poslední úsek vyslala Marcelku. Ta trošku chybovala ale přivedla štafetu do cíle na 15. místě.

V klucích předával na prvním úseku Marek na 2. místě (Boris), Mele s 2 minutovým odstupem zůstal v kontaku (Košík), Mirek měl sice odstup větší, ale i přesto solidní výkon (na odrostlého deváťáka, předával Kubistovi).

Boris měl na svém úseku velmi zvučná jména, ale bohužel udělal jednu větší chybu na začátku a předával na 8. místě, na trati se potkal dokonce s Košíkem, ten doběhl v druhé desítce.

Na posledním úseku

–      Flinč stáhl co se dalo a vyvezl naši áčkovou štafli na 6. místo.

–      Vojta (přebíral od Košíka) tahal balík okolo 15. místa, ale chybou v závěru nakonec propadl na 23. místo.

–      3 štafeta ve složení Mirek, Kubista a Alča! končí na 50. místě.

Odpoledne se běžel sprint v centru Rychnova nad Kněžnou. Zlí jazykové předpovídali běžák, ale nebylo tomu tak. Sprint dezajnoval (ted už bývalý) kouč juniorů Honza Potštejnský a musím říci, že se velmi povedl. Na trati bylo stále co řešit a nechyběly i zajímavé volby.

V juniorech se „blejskl“ Flinch prvním místem a potvrdil tak svou skvělou podzimní formu. Marek se ztrátou 26 vteřin skončil na 5. místě. Vojta se nevyvaroval drobných chybek a skončil na 23. místě.

V elitě běželi Boris a Košík, ti se umístili na 19. resp. 35. místě.

V kategorii H21A „obhajoval“ Mele svoje 2. místo z lonského štafetové víkendu a i letos se mu dařilo, přestože skončil na nepopulárním 4. místě. Mirek si ve stejné kategorii vedl také dobře, sice skončil 48. ale se ztrátou jen 2 minut.

V H21C končí Kubista na 8. místě.

Na 8. místě doběhla i Máca v juniorkách D20A, kde si také Alča doběhla pro chvályhodné 19. místo.

V babské elitě běžela naše elitní děvčata Iva a Lucka, byla to pro ně 21. a 27. pozice.

Krásně prosluněná neděle pak byla svědkem dalšího závodu štafet, na stejném místě jako v sobotu, pouze z jedněch hustníků jsme se přesunuli do trošku jiných hustníků.

Naše ženské se oproti sobotě prohodily, první úsek rozběhla Máca, druhý šla Iva, obě skoro se stejným časem na úseku, poslední úsek odběhla Lucka, vylepšuje umístění o 3 místa dopředu, takže z toho byla 12. pozice a cenné body do soutěže klubů.

Kluci se taky prohodili a tak áčko rozbíhal Boris. Po nevydařené sobotě se tento mladý, nadaný chlapec zdravě naštval a přiběhl na 1. místě. Mele sice nezopakoval dobrý výkon z předešlého dne, ale vedl si také důstojně a předával Vojtovi s 3 minutovým rozdílem.

Marek na druhém úseku lehce ztratil na nejlepší, ale doběhl na 3. místě, minutu následovaný skupinou Luhačovic, 2ma štafetama Pardubic a Slavii HK. Vojta předával na hraně 2. desítky.

Na třetím úseku se Filip rval jak LEV, dokonce doběhl i štafetu Žabin a nějakou dobu to vypadalo dokonce na souboj o druhé místo, ale po chybce před diváckou ho doběhl uličník Hubage (Luhačovice), do pytlíku šli spolu, ztráceli půl minuty na 2. místo. Na sběrce se nakonec objevil na druhém místě reprezentant MilošDým (Žabiny), následován Luhanama, Filip zvolil na sběrku horší postup a tak nakonec přivezl štafetu na 4. místě, ale i tak nejlepší umístění opavské štafety v sezoně a velký příslib na MČR štafet.

Košík zaběhl výborně 3. úsek a to i přesto, že startoval už z oddílového tunelu, doběhl tedy štafetové dvojce pro 22. místo, naše trojka končí na 56. místě.

Na štafetách jsme potvrdili, že letos se na MČR štafet a MČR družstev bude muset s opavskou štafetou počítat. Teď už jen vyladit pořádně formu, ať se máme na co koukat!

Zapsal Marek Schuster (editoval jeho Papá)

Odkazy + foto:

2 komentáře k “7. a 8. září 2013 – Vítězný Flinch ve sprintu a také dvojí štafety”