14. – 15. 9. 2013 ŽA ŠEMANOVICE

16.09.2013, Mirek Hadač

Poslední letošní áčka byly „co by kamenem dohodil“. Pořádala Kotlářka ve skalnatém terénu Kokořínska. V sobotu byla, jak se letos stalo zvykem, na programu klasika. Stavitelka tratí využila prostor se vším všudy, a tak se nabízely volby nejen skalnatými údolími, ale i horem po polích, což bylo kolikrát výhodnější.

Z našich v závodě nikdo nevyhnil, ale ani to necinklo. Nejlépe skončil Filip na 4. místě v juniorech, když ho o bednu pravděpodobně připravil poslední dlouhý postup, ostatní kluci v této kategorii – 16. Maroš, 28. Vojta; v holkách juniorkách pak Marcela také 16. 12ti minutová ztráta v dámské elitě stačila Ivě na 12. místo a Borisovi v pánské na 18. místo, o 5 minut pomalejší Košík byl 28. V početně nejobsazenější kategorii H21A urval Mele 33. flek, o pár kousků méně startovalo v H21B, kde byl Mirek 20. Skal si užívala i Šárka v D21B (28. místo).

V neděli už se žádný běh po poli nekonal. Běžela se krátká trať v prostoru, kde se nacházely skály, skály a zase skály. O úspěchu rozhodovala chladná hlava, sílný nohy, základní horolezecké dovednosti a správně vytištěná trať na mapě.

Opavské barvy už se objevily na stupních vítězů a to díky Filipovi, který se zdravě naštval (kdo ho naladil nevíme :-)) a vyhrál. Vojta si v juniorech polepšil na 17. místo, zatímco Marcela v holkách klesla na 20. Marošovi byl udělen „průměr“. Zřejmě si na startu vylosoval špatně vytisknutou mapu. V dospěláckých kategoriiích předvedl nejhodnotnější výkon zkušeňák Košík – 22. místo v H21E, Boris 24. tamtéž, v D21E Iva 26. Mele vylepšil pozici v H21A na 30. místo, Mirek v béčkách na 19. a dobře běžící Šárka v D21B na 18.

Spousta pěkných nedělních fotek od Kadeho: http://kade.cz/semanovice150913/ a konkrétně Filip na stupni nejvyšším: http://kade.cz/semanovice150913/slides/MIR_3913%20vyrez.html

Tož vylaďte, ať je po mistrácích o čem a o kom psát!