MČR na klasické trati

13.10.2014, Michal Besta

Poslední zářijový víkend, to byl termín pro individuální vrchol sezony – tedy MČR na klasické trati. Zázemí jsme našli na zámku Grabštejn vzdáleného od drážďanského Eska co by kamenem dohodil. V sobotu byly na programu rozběhy, členové POB Opava se v konkurenci hodné takového závodu ropzhodně neztratili, postupy do A-finále v mistrovských kategoriích vybojovali celkem 4 naši běžci: Iva, Marek, Kuba G. a Boris. Ve veteraniádě jsme byli ještě úspěšnější: Renata, Kove, Peter, Martin a Mirek.
V neděli pak celá řada našich závodníků na krásných a náročných tratích zabojovala a dosáhla dílčích úspěchů v nemistrovských kategoriích, jež nechaly zapomenout na neúspěch dne předešlého.
Ve veteraniádě byli naši vidět, především Peter, který skončil v H45 na 3. místě.

Veteraniáda:
Renata 10. D45

Kove 8. H40

Peter 3. H45

Mirek 14. H45

Martin 14. H45
Zdaleka největší radost nám pak udělali běžci mistrovských kategorií, zejména Marek. Bylo to jeho první finále A v dospělých, a považte – po 106 minutách boje si nakonec doběhl pro 8. místo! Inu Markovi to na podzim běhá. Ostatní se drželi taky slušně: Kuba doběhl 10., Iva 21., a Boris 30.