ČPŠ a sprint, 12-13. 9. , Řásná/Telč

15.09.2015, Mirek Hadač

telc adaTak nám o-běžcům o víkendu pokračoval seriál ČP štafet u obce Řásná nedaleko Telče, který byl proložen tzv.„áčkovým“ sprintem přímo v centru renesančního města, zařazeného na seznam kulturního dědictví UNESCO.
Víkend jsme zahájili odjezdem z Opavy již po páté hodině ranní. Právě takovýto brzký přesun se pro jednu naši členku ukázal tou nejtěžší částí dne. Dokonce někteří z nás, ti s větší představivostí, začali spekulovat, že by žaludeční problémy mohly mít jinou příčinu, než údajné oslavy narozenin jejího manžela.
V sobotu dopoledne se od 10 hodin, za pěkného počasí, běžely štafety. V kategorii H21 byly naše úderné síly rozděleny tak, aby se zaručil postup třem štafetám na MČR v této disciplíně. Nejlepší byla štafeta ve složení Navrátil a dva Hadačové na 20. místě, o dvě místa zpět se umístila štafeta Kuba Glonek, Košík a LV. Na 32. místě potom Marek, Martin Sklenka (nemocí značně oslabený) a Vojta. Tyto výsledky znamenají, že by nám postup tří štafet na M ČR neměl uniknout. V kategorii D21 startovala a na 24. místě doběhla štafeta složená z Košice, Páji Mrázové a finišmanky Lucky König. V D18 holky obsadily 17. místo (Poláková, Čechová, Hájková). Ve veteránské kategorii H135 solidní 6. místo štafety: Martin Schuster, Miro Sklenko a Petra LVéčková.
Odpoledne přesun na sprint do malebného města, start u rybníka od 16 hodin, cíl přímo na centrálním náměstí s početnou diváckou kulisou turistů a orienťáků. Musím říct, že zařazení v seznamu UNESCO si rozhodně zaslouží a sprint měl v historickém centru šťávu. V hlavní mužské kategorii H21E se na 7. místě umístil Marek, 24. byl Filip, 34. Boris. V ženské elitě skončila Iva na 23. pozici. V juniorech zaběhl skvěle Kuba Glonek, který bral 2. místo. Za zmínku stojí 3. místo Ádi Valika v H12 a na stejném místě se v kategorii H16C umístil i jeho starší bratr Tomáš Valík.
V neděli na závodníky čekal další závod štafet. V H21 startovaly tentokrát pouze dvě štafety a ta ve složení Boris,Filip, Marek skončila na 14. místě. Druhá štafeta ve složení Kuba Glonek, Košík a Vojta, skončila na 25. pozici. V D21 štafeta ve stejném složení jako v sobotu skončila na 24. místě. V H135 zaznamenali vetoši medailový úspěch, 3. místopro štafetu LV/MS/MH.Dorostenky si oproti sobotě polepšily o jedno místo (Poláková, Čechová, Hájková).  V dorostencích štafeta Tomino, Vojta Tesař a Jirka Kostka skončila na 30. místě. (zapsal Vojta Rossmanith)