3. a 4. kolo Českého poháru štafet, 1. závod Sprint Cup (21. – 22.5.2011)

23.05.2011, Michal Besta

Harmonogram napjatý, v sobotu dopoledne ve Zdislavi (Luže) štafety, odpoledne sprint v Pardubicích a v neděli dopoledne znovu štafety v Újezdě u Chocně. Na poslední chvíli zaskakující Kove (pro nemoc nejeli Honza Peřinka a Filip Hadač) to vyjádřil lapidárně: „Víš, já Ti ty štafety nějak nerad běhám, moc lidí v lese, no, … a ani ten sprint, to není nic pro mě.“

Naše oddílová sestava 1 x D18, 1 x H18, 2 x H21 a 1 x D105, si před závody nekladla velké ambice, neboť do optimální skladby štafet, popřípadě do optima zdravotního stavu našich účastníků, jsme měli docela daleko. Přesto konečný výsledek víkendu byl možná i za původním zdrženlivým očekáváním.

V sobotu se běžely štafety netradičně na mapě 1:15 000, někteří z našich to zjistili až v terénu, Marek dokonce až v neděli večer doma. Tratě byly dost rychlé, na první kontrolu vždy hrozně daleko, les jednoduchý.

Po úspěších z předchozích let jsme očekávali bednu od H18, Vojta na svém leteckém úseku neutočil volantem a po dvojchybě doběhl se ztrátou ca 9 min, Marek stáhl na 5. místo, také však drobně (údajně 3 min) chyboval, Argi pak stačil ukrojit jedno místo na bramborové 4. místo. Hlavní kategporie H21 – Boris/Košík/Mele obsadila bodované 23. místo, naše druhá štafeta Mirek/Kove/Martin byla DISK, Martin pak v hospodě musel vynaložit nějaké finanční prostředky, aby svým týmovým kolegům pomohl spláchnout pachuť ze zkaženého závodu, které docela nadějně Mirek rozběhl …

Holky D18 Alča/Radka/Dorča odběhly 20. místo, stále zde čekáme na jejich první „desítku“ (v létě potrénujeme a na podzim tam jistě budem …), naše D105 v sestavě Pavla/JanaG/JanaK obsadily osmičku.

Stránky závodu zde.

Odpoledne rychlý přesun do ca 30 km vzdálených Pardubic na 1. kolo Sprint cup (po našich opavských závodech to byla další, v pořadí 3. „Áčka“ letošní sezony). Závod měl zhruba 3 základní bloky:

(i) areál nemocnice s malým lesíkem ve stráni. Zde bylo nutno obkroužit baráky z té správné strany a nenaběhnou si metry navíc.

(ii) jak pře(pod)běhnout hlavní železniční trať Praha – Pardubice

(iii) podél řeky Chrudimky do parku – zde se na plochém terénu několikrát zatočit a do cíle.

V Elitě byl Košík 34., D18A Radka Svobodová 29. (Dorča a Alča šetřily síly na neděli), v H18 Marek 1., Vojta 32., Boris 15., Mele 30, Mirek 58., Martin 67, D35 Pavla S 11., Jana 17., D45 Jana G 8., Kove v H21C 27.

Přeze všechny úspěchy si největší slávu užil Boris, když byl pořadatelem oceněn jako sportovec, který se chová v duchu „fair-play“, kdy si dovolím citovat ze stránek předsedy svazu pana Petra Klimpla: „Opavský junior Boris Navrátil měl v závěru trati drobnou (a jím nezaviněnou) kolizi s malým dítětem. Ihned po doběhu se vrátil na trať, zajímal se, zda se dítěti něco nestalo a za incident (byť nezaviněný) se omluvil.“

Borisi, děkuji za vzorové, tzv. „ROLE MODEL“ chování a jednání, všechno jsem sledoval, nejen po této události byl Boris objektem zájmu mnohých dívek – dorostenek a juniorek zejména z Prahy a blízkého okolí.

Nedělní štafety v Újezdě u Chocně – podobný scénář jako v sobotu, bohužel pro naše barvy. Mapa již v měřítku 1:10 000, mapař pan Nožička pravděpodobně kreslil porosty v jiném vegetačním období a tam, kde člověk podle mapy čekal porostově jasné hrany, nacházel jinou realitu. Jediným správným vodítkem tak v rovinatém terénu byla buzola a to při rychlém běhu bylo dost obtížné. O tom se opět přesvědčil Vojta, na prvním mezičase jen drobně ztrácel na nejlepší, pak se však objevil dvakrát u své kontroly, o které se domníval, že není jeho. Argi si s Markem vyměnili úseky a zbylo z toho 6. místo.

V mužích se v naší Áčkové štafetě na 1. úseku skvěle předvedl Boris – doběhl na 11. místě, Košík s Melem pak přivezli štafetu na (oproti sobotě) vylepšeném 19. místě. Druhá mužská štafeta rozbíhala Mirkem, tomu se také četla mapa hůře, zejména po sprintu s nejlepšími na 1. kontrolu, která byla opět hodně daleko. Mirek předával Kovemu a ten ukázal, že i přes proklamace zmíněné výše UMÍ běhat štafety. Martin už to pak fakt MUSEL doběhnout bez DISKu. S DISKem si to naopak vyzkoušela Radka na 1. úseku, kdy minula 4. kontrolu, Alča pak na svém úseku skvělé 9. místo, Dorka pak také dobře na 16. místě na úseku. Das ist aber eine schade … Naše velké holky pak na 5. místě v D105 v sestavě Jana G/Jana K/Pavla.

Výsledky obou závodů zde.

Jeden komentář k “3. a 4. kolo Českého poháru štafet, 1. závod Sprint Cup (21. – 22.5.2011)”