5. a 6. kolo Českého poháru štafet, 3. závod Sprint Cup (10. – 11.9.2011)

13.09.2011, Michal Besta

ČP štafet No. 5 ve Smržově u Jaroměře – na rovinu řečeno, taková rovina, to už tu opravdu dlouho nebylo. Jak by ne, začali jsme již před samotnými závody, to jsme si museli na rovinu vyříkat, co v letošním roce je – či není přípustné ohledně nominace přespolních do našich štafet. Ono, co je doma, to se totiž počítá a ukázalo se, že to docela jde!
Dorostenci měli o víkendu od trenéra jasné zadání. Aby udrželi šanci na celkové vítězství v Českém poháru (rozhodne se teprve na M ČR v říjnu), museli bezpodmínečně dvakrát zvítězit. V sobotu to dokázali v sestavě Michal Argaláš – Marek Schuster – Filip Hadač, kdy zvítězili o 88 vteřin, dá se tedy říci s prstem a čipem v nose.
Dorostenky měly o víkendu nelehký úkol. Dokáže Iveta zaběhnout svůj první velký závod, aby nahradila nemocnou Dorku? Holky to zvládly, poskytly Ivetě psychickou podporu, ostatní poskytli taktické rady a bylo z toho 23. místo, sestava Radka Svobodová – Alena Šarmanová – Iveta Čížová.
Muži A i muži B to měli o víkendu také prekérní. V ochuzené sestavě neudělat velkou ostudu. Áčko běželo v sestavě Košík – Vojta – Boris, po prvním úseku 14. místo, Vojta hustníkoval tak rychle, až si narval klacek do oka (a v neděli jsme ho vezli do nemocnice …) a zbylo na něj (na úseku) 45. místo, Boris pak 30. časem zařadil štafetu na celkovou 28. příčku. Mužské Béčko, to tentokrát byli poněkud odrostlí muži AOP6502 – AOP6501 – AOP7402, tito chlapáci obsadili 51. místo. Nutno podotknout, že Béčko bylo v součtu o 52 let starší než naše Áčko …

Odpoledne přesun do Jaroměře, fazolová polévka v Mexické restauraci ať to na posledním závodě Sprint Cup 2011 pěkně švihá …
Trať sprintu => park, staré město (starý krásný Josefov to nebyl), volby byly s drobnými záludnostmi jedné mimoúrovňové křižovatky (ulice a most), jedněch tenoučkých schodů podél mostu, dvou téměř identických soch (razil jsem obě …) v roští uprostřed náměstí, závěr pak mezi paneláky a v křoví u cesty.
Dorostenci běželi téměř stejně jako na M ČR ve sprintu z minulého týdne v Boskovicích. V H18 vyhrál Marek, Filip sice na druhém místě, ale děleném. Filip daroval (jako už poněkolikáté) umístění Chlupovi, dovolil si totiž běžet od sběrky o 4 vteřiny pomaleji. Vojta i se zraněným okem sprint odkroutil na 29. místě.
Dorostenky – V D18 Alča 26. a Radka 37. potvrdily, že musíme zařadit více přípravy na atletických oválech, styl pěkný, chyběla rychlost. BezněkolikadnůPatnáctiletá Iveta běžela kategorii P, od bývalého reprezentanta Libora Zhusty (vyhrál) koupila 10 min 28 sec, obstojný výsledek, konstatoval trenér.
Muži sprintovali takto: Junior Boris v H20 zůstal ante portas na 9. příčce, eliťák Košík 27., Áčkaři Mirek 23., Martin vynechal kontrolu, Borun v C kategorii 23.

Výsledky sobotních štafet i sprintu zde

ČP štafet No. 6 Zdoňov (CZE/POL pohraničí), z roviny do kopců, sem tam i členitější hnědá barva, kategorie měly jeden dlouhý postup á la klasická trať (kat. mužů 4. – 5. kontrola 2 km).
Dorostenci si úseky prohodili Argi – Filip – Marek a znovu zvítězili o necelou mínu.
Přehoz úseku 1 a 2 se také osvědčil našim holkám, běžely mnohem lépe než v so a vybojovaly nejlepší letošní štafetový výsledek – 18. místo. Sestava byla Alča – Radka – Iveta.
Muži A/B museli přeskládat sestavu s ohledem na zranění oka Vojty.
Do Áčka tak namísto Vojty (po oddílové kvalifikaci ve sprintu) nastoupil na 3. úsek Mirek. Na prvním úseku to Boris přivezl na 5. místě, Košík předával Mirkovi na 6., no a ten si na trati v čele závodu mohl zavzpomínat na svá eliťácká léta, v dramatickém závěru sprintoval s luhačovickým Jiřinem Valentou o konečné umístění, naši hoši byli 13., opět nejlepší letošní umístění!
Béčko se sebezapřením, ale v pohodě, odběhl světloplachý Vojta, sestava Martin – Vojta – Borun štafetu přesto posunula o deset míst (oproti výsledku ze soboty) na 41. místo.

Výsledky štafet z neděle zde.

Jsme plni očekávání na Mistrovské závody štafet a družstev (štafety/družstva 2011), které se koná již za necelé 4 týdny! Keep POBO, Keep Orienteering!